ŞANLI BAYRAĞIMIZ
SİTE ÜYELİK GİRİŞİ
AŞAĞI FINDIKLI KÖYÜ
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GÜZEL SÖZLER

Asla Kimsenin Umudunu Kırma, Belki de Sahip Oldukları Tek Şey Odur. (Mevlana)

Herkes Başkasına Kendi Layık Olduğu Davranışı Gösterir.

İlim Okumak Bilmektir, Bilmek Hakkı Bulmaktır. (Yunus Emre)BİRLİKTE RAHMET AYRILIKTA AZAP OLUR DÜŞÜNCESİ İLE DUAYA ÇIKTIK ….. Haberin devamı için tıklayın.

       Artık her yıl mayıs ayının ortalarında geleneksel hale gelmiş olan yağmur ve şükür duasına  Aşağı Fındıklı Köyü Halkı ve Çevre Köylerin insanlarının katılımı ile 12.05.2013 tarihinde Pazar Günü köyümüz ormanlığında bulunan Kale mevkiinde Yağmur ve Şükür Duasına çıkıldı.

     Yaklaşık bir ay öncesinden hazırlık çalışmalarına başlanılan ve hazırlık çalışmalarını bu yıl Derneğimiz (AFDER) üstlendi. Köyümüzün derneği AFDER bu hazırlık çalışmalarında bir çok ilklere de imza attı. Köy Muhtarımız Selahaddin Okcanoğlu ve köy büyükleri ile diyalog kurarak güzel bir çalışma yapan AFDER, resmi protokole dağıtılmak üzere davetiyeler hazırladı ve halkın katılımını sağlamak için de 200 adet tanıtım afişi bastırılarak Ankara ve Sungurlu ilçemizde umumi yerlere asılarak gerekli tanıtımları yaptı. Dua gününde görev yapacak kişilerin belli olması içinde bu kişilerin giyeceği formalar ve tişörtler hazırlattı. Köy Muhtarımız ve İl genel Meclis üyemiz İbrahim Çırakoğlu Duanın yapılacağı alan ve yollar gözden geçilerek gerekli önlemleri aldı. Duanın yapılacağı 12.05.2013 tarihi Pazar Günü sabahı ise Ankara’ dan otobüs tutarak Ankara’daki hemşerilerimizin köyümüzdeki dua yerine ulaşmaları sağlandı.

Yağmur ve Şükür Duası organizasyonunu gerçekleştirmek için Ankara, Sungurlu ve Köyden ayrı ayrı ekipler kurarak ve bu ekipler arasında görev paylaşımı yaparak herkesin hizmete katılmasını sağladı. Organizasyonda görev alanlar büyük çaba sarf ettiler. Görevli kişiler Köydeki, Sungurludaki ve Ankara'daki evleri tek tek dolaşarak Yağmur ve Şükür Duası için hanelerin görüşlerini alarak maddi ve manevi destek istediler. Hayırsever köyüm insanı hazırlık için maddi yardımda bulunduğu gibi manevi olarak ta bu büyük günde Kale mevkiine gelerek duaya katıldılar. Ayrıca organize komitesi gurbette yaşayan Aşağıfındıklıları ve Sungurludaki yetkilileri de arayarak bu özel güne davet ettiler.


      Şükür ve Dua Gününe Sungurludan Ankarad’dan, Türkiye’nin değişik bölgelerinde yaşayan bütün Aşağı Fındıklı Köylülerinin yanı sıra Çevre Köylerden de katılanlar oldu.

Bu yıl yine etkinliğimizin onur konuğu olan Afyonkarahisar Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu kısa bir konuşma yaparak köylülerimizi selamlamışlardır. Yine Fıransada görev yapan Mehmet Baloğlu hocamız bir konuşma yaparak katılımıyla köylülerimizi ve etkinliğimizi şereflendirmişlerdir.

Kerim Mandıralıoğlu hocamızın etkileyici konuşması sonrası etkinliğimizin bir parçası olan ikram bölümüne geçildi.


       Zengin bir protokol ve kitlesel katılımın gözlendiği Yağmur-Şükür duası etkinliğine, köyümüzden yetişmiş olan ve gurur duyduğumuz Afyonkarahisar Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ankara Vali Yardımcımız Sayın Ahmet Çırakoğlu, Mehmet Baloğlu Hocamız Çorum Milli Eğitim Müdürü, İl Özel İdaresi  Genel Sekreteri, Sungurlu Kaymakamı Sayın Hulusi Şahin, İlçe Emniyet Müdürü, ilçe Karakol Komutanı, İlçe Müftüsü,  Siyasi Partilerin İlçe teşkilatı temsilcileri Derneğimiz AFDER Genel Başkanı Salim Arıkan ve Yönetim Kurulu üyeleri , Ankara Keçiören İmam Hatip Müdürü Kadir Çırak, Çorum Anadolo Öğretmen Lisesi Müdür Yardımcısı Kerim Mandıralı, Çorumdan Şair Öğretmenimiz Kerim Çırakoğlu, Öğretmenlerimizden Hamza Kalınsazlıoğlu, Selçuk Cankaloğlu, Ramazan Çırak,  Türkiyenin değişik bölgelerinde görev yapan imamlarımızdan, Recep Balkanlıoğlu, Mustafa Kalınsazlıoğlu, Bekir Çırak, Doğan Çırak ve köyümüzde görev yapan imamlarımız başta olmak üzere çevre köylerden oluşan katılımlarla yaklaşık 5000 kişi hazır bulunmuştur. Değerli Hocalarımızın etkileyici sohbetleriyle  renklenen ortam birlik beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştirdi.

         İlginin çok büyük olduğu organizasyon Pazar günü saat 10.00 de Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunması ile başladı. Köyümüzün yetiştirmiş olduğu hocaların Kur’an okunması vaaz etmesi, irşad yapması, ilahi söylemesi, dua ve zikirlerin yapılması gibi programla devam etti. Öğle namazı vaktinin girmesi ile heyecan, istek ve arzular doruk noktaya çıktı. Namaz cemaatle beraber kılındıktan sonra Rahmet ve Şükür Dua niyeti ile cemaatin amin sesleri göğü inletirken gözyaşları dökülerek yüce mevlaya istek ve dilekler arz edildi.

      Usta aşçılar tarafından hazırlanan lezzetli yöresel yemeklerin yenilmesinin ardından birebir sohbetlere geçilerek köyümüzden yetişip yüksek kademelerde görev yapan birçok kişilerinde bir araya gelerek ve sıcak çaylar yudumlanarak köyümüzün sorunları ve köyümüz için neler yapılabilir ve köyümüzün geleceği ile ilgili sohbetler yapıldı.

        Başta Derneğimiz AFDER  Genel Başkanı ve Yönetim Kurulu olmak üzere Köy Muhtarımız Selahaddin Okcanoğlu'na, Yusuf Kalınsazlıoğlu'na, Veli Balkanlıoğlu'na, Mehmet Balkanlıoğlu'na, Bahri Kalınsazlıoğlu'na, Şahin Baranlıoğlu'na, Recep Balkanlıoğlu'na, yine bu organizasyonda görev alan ve emeği geçen herkese çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

      asagifindikli.net site yönetimi olarak bizlerde bu büyük organizasyonu başından sonuna kadar takip ederek siz değerli dostlarla birlikte bilgi paylaşım sloganımızı böylece devam ettirmiş oluyoruz.

Kaynak: www.asagifindikli.net

 Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2467 kez okundu

Yorumlar

     15/05/2013 22:11

EKMEK DAVASI DİYORUZ HEP HER ŞEY BUNUN İÇİN OLUYOR DİYORLAR BENDE BU DAVANIN EN BÜYÜK MAĞDURLARINDAN BİRİYİM HERALDE ÇÜNKÜ KALBİ GÖNLÜ HEP MEMLEKETİNDE KÖYÜNDE OLAN HASRET VE ÖZLEM ATEŞİYLE YANAN GÖREVİM VE BULUNDUĞUM YER KONUMUYLA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ ORGANİZASYONLARDA OLAMAMAK BENİ ÇOK ÜZÜYOR KEŞKE OLSAMDA ORADA YEMEK TAŞISAM TABAK YIKASAM KÖYÜMÜN GÜZEL İNSANLARININ TOPRAK KOKULU ELLERİNİ SIKSAM İNŞALLAH BUNLARDA BİR GÜN OLUR AMA BEDENİM BURDAYDI İZMİRDE AMA RUHUM GÖNLÜM KÖYÜMÜN KORUSUNDAYDI İLK ÖNCE BU SİTEYİ KURANLARA ORGANİZASYONDA EMEĞİ GEÇEN HERKESE ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYOR HERKESTEN ALLAH RAZI OLSUN BÜYÜKLERİN ELLERİNDEN KÜÇÜKLERİN GÖZLERİNDEN ÖPÜYOR EN DERİN SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNUYORUM BİRDE EN ÖNEMLİSİ HERKESTEN ÖZÜRDİLEYEREK KALAYCI ŞAHİN BABAMI ÇOK SEVİYORUM BEN YAAA ALLAH RAZI OLSUN ONDAN
NAİL BARANLIOĞLU

Tebrik     14/05/2013 14:38

Dernek yönetimini, muhtarı canı gönülden kutlar ve bu duvaya katılan katkıda bulunan herkesi gönülden kutlar duvalarının ve duvamızın kabul olmasını cenabi allahtan niyaz ederim gelenekselde olsa inşaallah devamını beklerim bir gün nasip olurda bende bulunurum inşallah saygı ve selam tüm doslara
Misafir - Ahmet CANKALOĞLU

yagmur duası     13/05/2013 12:13

organizasyon çok güzel olmuş elazıg lı ve tuncelili
Misafir - lütfi arıganoğlu

şükür. tşk .temenni     13/05/2013 09:58

ALLAH cc dualarımızı kabul etsin.birlik ve beraberligimizi bozmasın.daha nice böyle güzel günlerde beraber olmayı nasip etsin.katılanlardan katılamayanlardan allah herkesten razı olsun.:(amin:)
Misafir - dogan okcan

Tebrik     13/05/2013 00:15

Dua ve Şükür programının gerçekleşmesine emeği geçen bütün köylülerimize teşekkür ediyorum. Allah razı olsun. Birlikte rahmet vardır, ayrılıkta azap. Rahmeti tercih eden, Rabbimizin kapısının çalmak için toplanan, bütün köylülerimize, derneğimizin kıymetli yöneticilerine teşekkür ederim. Birlik ve beraberlik içinde daha nice güzelliklere.
Misafir - Kerim ÇIRAKOĞLU

GÜZEL KÖYÜM AŞAĞI FINDIKLI
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret232090
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
22° 27° 13°
SAAT
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.46204.4799
Euro5.26375.2848
CEDDİMİZ-ECDADIMIZ


MOLLABEKİRİN Hamza Cankaloğlu