ŞANLI BAYRAĞIMIZ
SİTE ÜYELİK GİRİŞİ
AŞAĞI FINDIKLI KÖYÜ
TAKVİM
SİTE HARİTASI
GÜZEL SÖZLER

Asla Kimsenin Umudunu Kırma, Belki de Sahip Oldukları Tek Şey Odur. (Mevlana)

Herkes Başkasına Kendi Layık Olduğu Davranışı Gösterir.

İlim Okumak Bilmektir, Bilmek Hakkı Bulmaktır. (Yunus Emre)KÖYÜMÜZ OKULUNDA 23 NİSAN KUTLAMALARI

               TBMM’in açılışı vesilesi ile Atatürk’ün çocuklara bayram olarak hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm yurtta olduğu gibi Okulumuz Öğrencileri, Öğretmenleri ve köy halkının katılımı ile Okulumuz bahçesinde büyük coşku ve sevinç ile kutladık.

          Okul bahçesindeki köy halkının izlemesi ve gösterilerin yapılacağı yerin hazırlanmasının ardından 23 Nisan 2013 Salı sabahı saat 09.00 da  kutlama törenine geçildi. Sunumunu okulumuz öğrencilerinin yaptığı tören, Kahraman Gazilerimiz ve Aziz Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması  ile başladı.

     Okulumuz öğrencilerinin, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarının ve şiir okumalarının ardından çeşitli etkinliklere geçildi. Yaklaşık bir aydır okulumuz öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlıkları sürdürülen etkinliklerin sergilenmesi göz kamaştırdı. Usta oyunculara taş çıkartırcasına oynanan halk oyunları, tiyatro ve güldürüler, orta oyunları, yarışmalar, anasınıfı minik öğrencilerin gösterileri köyümüzün kültürel yönünün ne kadar zengin olduğunu ortaya koymuş oldu.

          İlkbahar mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği köyümüzde 23 Nisan günü güneşli bir gün olması ve sıcaklığın 15 derecelere çıkması bayramı izlemeye gelen insanlarda geçen yıllara göre artış olduğu gözlendi. Köyümüzde ikamet eden her yaştan insanın büyük ilgi gösterdiği kutlamalara Sungurluda ikamet eden hatta Ankara’daki gurbetçi köylülerimizin de katıldığı gözlendi. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerin verilmesiyle 23 Nisan kutlamaları sona erdi.

                 Bizlerde Hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını hem de köyümüzün kültürel zenginliğini ön plana çıkarmalarından dolayı Okulumuz Öğretmen ve Öğrencilerini kutluyoruz.  

Kaynak: www.asagifindikli.netPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   2119 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
GÜZEL KÖYÜM AŞAĞI FINDIKLI
ZİYARETÇİ BİLGİLERİ
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret232090
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
22° 27° 13°
SAAT
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.46204.4799
Euro5.26375.2848
CEDDİMİZ-ECDADIMIZ


MOLLABEKİRİN Hamza Cankaloğlu